تبلیغات X
آپلود عکس

شهید معظم الرحمن احدی قهرمان واقعی مردم ایران است

متفرقه

اطلاعات متفرقه

شهید معظم الرحمن احدی قهرمان واقعی مردم ایران است

مراسم استقبال از پیکر مطهر شهید الرحمن احدی در اردبیل برگزار شد

شهید معظم الرحمن احدی قهرمان واقعی مردم ایران است

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در تیپ 37 حضرت عباس (ع) در مراسم استقبال از پیکر مطهر شهید معظم الرحمن احدی گفت: شهدا والاترین مقامات عرفانی و اخلاقی را به دست آوردند و شهید الرحمن احدی قهرمان واقعی مردم ایران است.

شهید معظم الرحمن احدی قهرمان واقعی مردم ایران است
مراسم استقبال از شهید معظم تازه تفحص شده «الرحمن احدی» با حضور گسترده مسئولان اجرایی و نظامی و انتظامی استان، مردم شهیدپرور و جامعه معظم ایثارگری و با حضور آقای برزگر محمدی مشاور ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور جامعه هدف و آقای دکتر عربی مدیرعامل محترم شرکت متد در سالن حجاج فرودگاه اردبیل برگزار شد.
حجت الاسلام رضایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در تیپ ۳۷ حضرت عباس(ع) در این مراسم گفت: شهدا انسان های ویژه ای بودند که با خدا معامله کردند و عاقبت بخیر شدند و والاترین مقامات عرفانی و اخلاقی را به دست آوردند.
وی ادامه داد: شهدای معظم از جمله شهید الرحمن احدی قهرمان واقعی مردم ایران هستند که با غیرت مثال زدنی خود صدامیان ملعون را شکست دادند و با تقدیم جان خود، امنیت کشور را تضمین کردند.
حجت الاسلام رضائی افزود: خانواده های شهدا معلمان عشق و غیرت بودند و در دورافتاده ترین روستاها نیز در دامن والدین شهدا انسانهایی پرورش یافتند که با از خودگذشنگی و ایثار خود، جهانیان را مبهوت کردند و تمامی محاسبات دشمن را در میدان جنگ بر هم زدند.
وی شهید معظم الرحمن احدی را نمونه شهدایی دانست که در یکی از روستاهای دورافتاده پرورش یافت اما چنان دارای مقام والایی بود که هنوز هم بعد از چهل سال، نزدیکان و همسایگان به اخلاق و رفتار نیک و پسندیده این شهید اشاره و تأکید می کنند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در تیپ ۳۷ حضرت عباس(ع) به جایگاه والای سردار دلها شهید سلیمانی نزد مردم اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی همواره تأکید می کرد که ایران حرم است و همین سخن پر مفهوم نشان می دهد که ما وظیفه مهمی در حفاظت از نظام اسلامی داریم و باید در دوران معاصر نیز همواره از شهدا درس آموخته و با ایثار و فداکاری، ضمن تحقق بخشیدن به وعده امام راحل (ره) مبنی بر صدور انقلاب به کشورهای جهان، تداوم مسیر انقلاب اسلامی را تا ظهور خضرت ولی عصر (عج) تضمین کنیم.
مداحی و سوگواری و بیان مظلومیت شهدا از دیگر برنامه های برگزار شده در این مراسم معنوی بود.
پیکر شهید معظم الرحمن احدی پس از استقبال در سالن حجاج فرودگاه اردبیل، به شهرستان گرمی بدرقه شد و توسط مسئولان و مردم شهیدپرور و جامعه ایثارگری این شهرستان مورد استقبال قرار گرفت و برگزاری مراسمی با عنوان «شبی با شهدا» در مسجد جامع این شهرستان از دیگر برنامه های استقبال از این شهید معظم در زادگاهش بود.
گفتنی است، ساعت ده صبح روز چهارشنبه مورخه 1401/03/25 مراسم تشییع پیکر شهید معظم در شهرستان گرمی برگزار و پیکر پاک شهید احدی در مزار شهدای شهرستان گرمی به خاک سپرده می شود تا این مکان مقدس به یمن حضور این شهید والامقام، مثل گذشته زیارتگاه عاشقان مکتب ایثار و شهادت و مردم شهیدپرور این شهرستان باشد.
پیکر شهید الرحمن احدی، ۱۸ خردادماه، با انجام آزمایش‌های DNA و تطابق آن با خانواده این شهید شناسایی و خانواده شهید معظم و اهالی گرمی پس از ۴۰ سال چشم انتظاری میزبان فرزند شهیدشان شدند. 
+ نوشته شده در چهارشنبه 1 تير 1401ساعت 15:06 توسط علی فرهادی |